Radiacja w Belgii a preparaty z jodem

W obecnych czasach bierzemy coraz większą odpowiedzialność za siebie. Każdy sam powinien zastanowić się czy warto jod brać czy nie? EKSPLOZJA W CZERNOBYLU PO LATACH PRZEKŁADA SIĘ NA EPIDEMIĘ PROBLEMÓW Z TARCZYCĄ I HASHIMOTO. Jod nie jest obojętny i to ludzie świadomi wiedzą, ale w wypadku tego,gdy wyciek jest mały i możliwe, że zadziewa się pozornie nie trującymi porcjami przez miesiące. Z mediów dopływają sprzeczne informacja a z niektórych hurtowni farmaceutycznych nagle zniknęła jodyna? Każdy sam powinien sprawę przemyśleć i podjąć własne działania. Profilaktyka jest najważnijesza. Kilka dni na niewielkiej ilości Płynu Lugola nikogo nie skrzywdzi. A zastosowanie okładów z jodyny na stopy - na noc tylko pokaże czy faktycznie mamy niedobór jodu. Gdy rano ciało jod wchłonie a kolor będzie taki sam jak przed smarowaniem i tak wiadomo, że nam go potrzeba. Okłady z jodyny stosowane na noc długoterminowo likwidują nagniotki, oraz ostrogi nawet operacyjne zmiękczają naskórek. Przed operacjami kiedyś duże powierzchnie ciała smarowane były jodyną. I jakoś pacjenci nie umierali od tego :-). Jak więc teraz nam może się coś stać? Zamiennie można zastosować nalewkę z zielonego lub czarnego orzecha, bo ona zawiera dużo jodu a przy okazji zaliczymy kurację odrobaczającą którą i tak warto wykonywać 2 x do roku.Jeśli jesteś świadomy sam weź odpowiedzialność za profilaktykę, nie czekając na to, co napiszą media. Nie ma co siać paniki, kiedy można zapobiegać - bo to tańsze.
Lekarze i Agencja Agencja Atomistyki grzmią, że spożywanie na własną rękę preparatów z jodem nie jest obojętne dla zdrowia. To prawda. Jod w zbyt dużych dawkach bywa szkodliwy?
Czy jeśli jod jest aż tak szkodliwy to osoby po 40 roku życia nie powinny być wysiedlone z nad  morza przecież systematycznie ulegają najodowaniu? A i tak chorują na tarczycę lub hashimoto ?Warto kierować się własnym rozumiem w takich sytuacjach a czasami użyć preparatów tańszych tkaich jak jodyna. Przy okazji testu jodynowego sprawdzając indywidualne zapotrzebowanie na jod.Być może prasowe przecieki temat belgijskiego reaktora służą właśnie temu.
03.09.17 Wioletta Tuchowska
 

Umów się na konsultację
tel. 510 051 324,
mistycznabrama@gmail.com

Copyright © MistycznaBrama 2013 | design: kubarlov.pl