Archanioł Rafael

Kiedy zasilona wiosennym słońcem przyroda przyciąga naszą uwagę promieniując soczystą zielenią, warto zwrócić się do Księcia Zielonego Promienia - Archanioła Rafaela. Jest on jednym z siedmiu Aniołów, którzy mają prawo przebywać przed majestatem Boga. Jak podają stare przekazy, tajemnicza siła władcy zielonego promienia zawiera się w mocy napełniania ludzi wielką, radosną witalnością. Właśnie taką, jaką posiadają wzrastające wiosną rośliny, których wola życia jest tak wielka, że pokonują wszelkie przeszkody, aby wzrosnąć, rozkwitnąć i wydać pożywne owoce. Samo imię Rafael oznacza "Bóg uzdrawia". Zadaniem tego Archanioła jest wymiatanie wszelkich chorób ciała i duszy. Jego uzdrawiający promień ma zdolność skanowania naszego ciała. Potrafi dokonywać bezkrwawych operacji, przyśpiesza proces gojenia ran w ciele fizycznym oraz w strukturach energetycznych (aurze i czakramach). Dlatego często jest pomocnikiem uzdrowicieli. Archanioł Rafael pomaga także zakończyć niekorzystne sytuacje, koi ból rozstania. Pozwala szybko zregenerować siły.

 

Zohar podaje, iż Rafael uzdrawia ziemię i leczy ludzi z chorób. Jego uzdrowicielska siła przejawia się w naturze. Dlatego dobrze zwracać się do niego, gdy przebywamy na łonie przyrody oraz w podróży, bo jest on opiekunem podróżników.

W Kabale i Talmudzie Rafał jest jednym z trzech aniołów, którzy odwiedzili Abrahama. Rafael miał wówczas "za zadanie usunąć dolegliwości patriarchy związane z obrzezaniem". Był on aniołem, który po potopie podarował Noemu "księgę mądrości" zawierającą wszelką wiedzę z zakresu astronomii, medycyny oraz przepędzania sił mroku. Istnieją tez zapisy mówiące o tym, że to właśnie on podarował królowi Salomonowi pierścień z pięcioramienną gwiazdą, który dawał mu władzę nad demonami. Dlatego Rafael jest jednym z Aniołów przyzywanych podczas egzorcyzmów.

Książę Zielonego Promienia przypomina nam o tym, że kiedy jesteśmy przygnębieni i tracimy trzeźwość myślenia i chęć do życia, właśnie wówczas należy zwracać się do Rafaela, który otoczy nas swym światłem, przypominając o tym, że życie jest wielką podróżą mającą swe proste i zawiłe etapy. Kiedy powierzymy się jego ochronie, on pomoże nam zrozumieć, iż człowieka wierzącego zawsze osłania boskie światło. A jako potężny anioł szczęścia zachęci do uwolnienia pokładów radości, co przepędzi smutki i żale oraz mieszkające w duszy demony. Archanioł Rafael pozwala uaktywnić wielką siłę samouzdrowienia, jaką obdarzony jest każdy z nas. A także ochroni nas przed wypadkami i nieszczęściami. Jest Aniołem uśmiechu.

Medycyna akademicka potwierdza, że osoby śmiejące się często żyją dłużej i szczęśliwiej od pozostałych ludzi. Dlatego podczas "Weekendu z Aniołami" i "Inicjacji Anielskich" będziesz mógł poznać zasilające ciało i duszę medytacje i rytuały, a także i modlitwy oraz inwokacje poświęcone Archaniołowi Rafaelowi (m.in. prastarą formę medytacji z wewnętrznym uśmiechem). Każdy z nas wsłuchując się w słowa Zielonego Księcia może przepędzić marazm i zaprosić swoje szczęście.

Wioletta Ewa Tuchowska - Wella

Ten tekst zapowiadający cykliczne"Spotkania z Aniołami", ukazał się w lutym 2006 roku w tygodniku "Gwiazdy Mówią"

 

Umów się na konsultację
tel. 510 051 324,
mistycznabrama@gmail.com

Copyright © MistycznaBrama 2013 | design: kubarlov.pl