Radiacja w Belgii a preparaty z jodem

W obecnych czasach bierzemy coraz większą odpowiedzialność za siebie. Każdy sam powinien zastanowić się czy warto jod brać czy nie? EKSPLOZJA W CZERNOBYLU PO LATACH PRZEKŁADA SIĘ NA EPIDEMIĘ PROBLEMÓW Z TARCZYCĄ I HASHIMOTO. Jod nie jest obojętny i to ludzie świadomi wiedzą, ale w wypadku tego,gdy wyciek jest mały i możliwe, że zadziewa się pozornie nie trującymi porcjami przez miesiące. Z mediów dopływają sprzeczne informacja a z niektórych hurtowni farmaceutycznych nagle zniknęła jodyna? Każdy sam powinien sprawę przemyśleć i podjąć własne działania. Profilaktyka jest najważnijesza. Kilka dni na niewielkiej ilości Płynu Lugola nikogo nie skrzywdzi. A zastosowanie okładów z jodyny na stopy - na noc tylko pokaże czy faktycznie mamy niedobór jodu. Gdy rano ciało jod wchłonie a kolor będzie taki sam jak przed smarowaniem i tak wiadomo, że nam go potrzeba. Okłady z jodyny stosowane na noc długoterminowo likwidują nagniotki, oraz ostrogi nawet operacyjne zmiękczają naskórek. Przed operacjami kiedyś duże powierzchnie ciała smarowane były jodyną. I jakoś pacjenci nie umierali od tego :-). Jak więc teraz nam może się coś stać? Zamiennie można zastosować nalewkę z zielonego lub czarnego orzecha, bo ona zawiera dużo jodu a przy okazji zaliczymy kurację odrobaczającą którą i tak warto wykonywać 2 x do roku.Jeśli jesteś świadomy sam weź odpowiedzialność za profilaktykę, nie czekając na to, co napiszą media. Nie ma co siać paniki, kiedy można zapobiegać - bo to tańsze.
Lekarze i Agencja Agencja Atomistyki grzmią, że spożywanie na własną rękę preparatów z jodem nie jest obojętne dla zdrowia. To prawda. Jod w zbyt dużych dawkach bywa szkodliwy?
Czy jeśli jod jest aż tak szkodliwy to osoby po 40 roku życia nie powinny być wysiedlone z nad  morza przecież systematycznie ulegają najodowaniu? A i tak chorują na tarczycę lub hashimoto ?Warto kierować się własnym rozumiem w takich sytuacjach a czasami użyć preparatów tańszych tkaich jak jodyna. Przy okazji testu jodynowego sprawdzając indywidualne zapotrzebowanie na jod.Być może prasowe przecieki temat belgijskiego reaktora służą właśnie temu.
03.09.17 Wioletta Tuchowska
 

Copyright © MistycznaBrama 2013 | design: kubarlov.pl