Tantra Joga
Co to jest Tantra?

Przed tysiącami lat, tak dawno temu, że nikt dziś dokładnie nie wie jak wyglądał ówczesny świat w Indiach panował matriarchat. Bogobojny lud hinduski czcił wtedy wielkie żeńskie boginie: Shakti - uosobienie twórczej mocy kobiecości, boginię obfitości- Lakszmi, okrutną Kali. W tych czasach narodziła się tantra joga czyli joga przemian energii. Choć korzenie tantry giną w mrokach dziejów, jej ponadkulturowy przekaz znany był we wszystkich starożytnych cywilizacjach od: Atlantydy, przez Egipt, świat arabski, Tybet, Tajlandię, aż po Chiny i Japonię, gdzie odpowiednikiem tantry jest tao seksu. Teraz ta ponadczasowa wiedza ponownie podbija serca Europejczyków.

Więcej…
 
Rys historyczny z ciekawostkami

Duchowa spuścizna nauk o miłości przynależna jest wszystkim kulturom świata, przekraczając granice geograficzne i podziały narodowościowe. Nauki o miłości istnieją od zarania dziejów, od kiedy człowiek zaobserwował swą zmysłową naturę i zapragnął wykorzystać ją dla swego rozwoju.

Więcej…
 
Emocje

Tantra jest sztuką transformacji energii. jednym z najpotężniejszych źródeł energii są emocje, za każdą myślą, czynem stoją określone emocje. To dzięki ładunkowi emocjonalnemu potrafimy materializować zapisane na papierze afirmacje, czy też realizować marzenia. Większość z nas przez całe życie jest niewolnikami emocji. Ich kontrola wymaga od nas wielkiego wysiłku, czego efektem często są lęki lub zahamowania. Niejednokrotnie cierpisz z ich powodu, emocje są igrającymi z Tobą niewidzialnymi demonami. Ścieżka tantry, jest drogą zgłębiania własnych emocji. Kiedy powstają w tobie duże emocje zamiast ich unikać powinieneś zagłębić się w nie, aby zrozumieć czemu pojawiają się one w Tobie.

Więcej…
 
Aura i czakramy

Zapoznając się z tantryczną jogą , musisz przyjąć założenie, że posiadasz ciało fizyczne oraz swoistą strukturę energetyczną, która pozostaje niewidoczna gołym okiem dla większości ludzi. Strukturę energetyczną tworzą: aura - ciała energetyczne i czakramy - ośrodki energetyczne. W zależności od nastroju, przeżywanych uczuć, czy kondycji organizmu, aura zmienia barwy, kształt, rozszerza się lub zwęża. Przed pojawieniem się zaburzeń fizycznych ich symptomy dużo wcześniej widać w powłoce energetycznej.

Więcej…
 
Kundalini

Tradycje ezoteryczne dość tajemniczo opowiadają o istnieniu wrodzonej wewnętrznej mocy, która u ogromnej większości ludzi pozostaje w uśpieniu. Ta moc zwana Kundalini - lub twórczą siłą kosmosu mieści się u podstawy kręgosłupa, w miejscu, gdzie kość ogonowa zawija się do przodu. Czasami w trakcie aktu miłosnego Kundalini spontanicznie budzi się i zaczyna wędrować w górę kręgosłupa, rozpalając swym ogniem kolejne czakramy. Tę wędrówkę odczuwa się w postaci uderzenia gigantyczej fali gorąca. Takie przebudzenia są spontaniczne i krótkotrwałe, po a po zakończonym akcie Kundalini ponownie usypia. Zazwyczaj obudzenie Kundalini wymaga odpowiedniego przygotowania i wykonywania wieloetapowych praktyk. Kundalini nosi w sobie dwa przeciwstawne potencjały destrukcji oraz konstrukcji, mówi się, że zniewala głupców a daje wolność jogom.

Więcej…
 
Oddech

Tajemnica długowieczności wschodnich mędrców kryje się w sposobie ich oddechu. Oddech wydaje nam się procesem tak automatycznym, że zapominamy o tym, w jaki sposób należy oddychać. A przecież bez oddechu nie możemy żyć. W trakcie tego podstawowego dla nas procesu ciało przyjmuje zawartą w powietrzu energię, nazywaną przez Hindusów praną, a przez Chińczyków określaną mianem Chi. Prana jest główną siłą życiową, jaką asymilujemy wraz powietrzem. Pierwsze ziemskie cywilizacje odżywiały się jedynie czystą praną. U progu ery wodnika, na naszej planecie znów pojawia się rosnąca rzesza ludzi którzy przestają jeść a odżywiają się tylko praną.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

Umów się na konsultację
tel. 510 051 324,
mistycznabrama@gmail.com

Copyright © MistycznaBrama 2013 | design: kubarlov.pl