Aura i czakramy

Zapoznając się z tantryczną jogą , musisz przyjąć założenie, że posiadasz ciało fizyczne oraz swoistą strukturę energetyczną, która pozostaje niewidoczna gołym okiem dla większości ludzi. Strukturę energetyczną tworzą: aura - ciała energetyczne i czakramy - ośrodki energetyczne. W zależności od nastroju, przeżywanych uczuć, czy kondycji organizmu, aura zmienia barwy, kształt, rozszerza się lub zwęża. Przed pojawieniem się zaburzeń fizycznych ich symptomy dużo wcześniej widać w powłoce energetycznej.


Słowo czakram oznacza koło lub krąg energetyczny, będący siedliskiem energii psychicznej, którą wytwarza i gromadzi. Nasz organizm wyposażony jest w siedem czakramów rozmieszczonych wzdłuż osi kręgosłupa są nimi:

 

Czakram podstawy - jest pierwszym ośrodkiem energetycznym. Położony jest u podstawy kręgosłupa i związany z elementem ziemi. Odpowiada za najważniejsze wartości: chęć do życia, realizację na poziomie materialnym. W nim znajduje się źródło energii życiowej organizmu, to tu śpi Kundalini. Kiedy czakram ten jest otwarty, jesteś pełen sił witalnych, cieszysz się dobrym zdrowiem. Osoby, u których czakram podstawy funkcjonuje nieprawidłowo, unikają aktywności fizycznej, źle radzą sobie w świecie materialnym, wycofują się z życia, czują się słabi i chorowici. Wielu współczesnych ludzi boryka się z zaburzeniami czakry podstawy. Praktykując tantrę możesz uwolnić się od leków materialnych i fałszywego podejścia do seksu. Dopiero wtedy zgromadzona w czakramie podstawy energia będzie mogła przenieść się wyżej.Czakram sakralny, zwany też seksualnym - znajduje się w okolicach podbrzusza. Jego żywiołem jest woda. Drugi czakram odpowiada za miłość do płci przeciwnej w aspekcie fizycznym, uczuciowym oraz duchowym. Zapewnia możliwość dawania miłości, a także przyjmowania jej od partnera. Seks jest wówczas radością połączoną z przeżywaniem orgazmu. Ale pełnego orgazmu doświadczamy dopiero wówczas, gdy otwarte są wszystkie czakramy. Dlatego właśnie tantry kładą ogromny nacisk na oczyszczanie czakramów i pompowanie energii w górę kanału kręgowego. Blokady drugiego czakramu napawają Cię trudnościami w kontaktach damsko męskich. Przyczyniają się do kompleksu niższości, spowodowanego poczuciem niskiej atrakcyjności płciowej, unikania kontaktów fizycznych, blokują na przyjmowanie rozkoszy. Rzutują na powstawanie problemów i patologii seksualnych, oraz zaburzeń kobiecych, impotencji, schorzeń prostaty. Pełne otwarcie drugiego ośrodka następuje wtedy, gdy zaakceptujesz własną płeć, pokochasz swoje ciało i przestaniesz uciekać przed śmiercią oraz procesem przemijania. Gdy będzie on działać prawidłowo, przestaniesz bać się fizyczności pozbędziesz się fałszywego, pruderyjnego podejścia do seksu i dasz sobie prawo do ekstatycznej rozkoszy. Wówczas energia tego poziomu zostanie uwolniona i będzie mogła przepłynąć do trzeciego czakramu.

Splot słoneczny - trzeci ośrodek. Jego żywiołem jest woda. Odpowiada za zdrowie fizyczne, władzę a także emocje i sentymenty. Otwarty splot zapewnia dobrą kondycję fizyczną oraz emocjonalną, równowagę uczuciową. Jego zaburzenia są ściśle związane z zaburzeniami fizycznymi, powodują powstawanie ekstremalnych emocji, nagłe zmiany nastrojów, złość, zaburzenia psychosomatyczne. Blokady Splotu odcinają Cię od uczuć, powodują niezrozumienie roli emocji, zabijają indywidualność. Rodzą trudności w komunikacji międzyludzkiej oraz brak zrozumienia dla motywów działania innych osób. Gdy uwalniasz się z pod brzemienia uczuć, wyzwalasz z siebie emocje śmiejesz się i płaczesz, kiedy masz na to ochotę. Zaczynasz dotykać swojej wrażliwości, zdejmujesz maski, by stać się prawdziwym sobą.Czakram serca – związany z powietrzem, samoakceptacją oraz miłością. Wielu z nas przeżywa całe życie funkcjonując jedynie na poziomie trzech pierwszych czakramów. Nigdy nie doświadczając oddziaływanie wyższych ośrodków - prawdziwej miłości i pełnej jedności. Gdy czakram serca zablokuje się, nie potrafisz prawdziwie kochać, lub czujesz, iż nie jesteś kochany. Jego blokady powodują zagrożenie, samotność, brak akceptacji siebie i innych. Wydaje ci się, że wszyscy chcą Cię zniszczyć. Mając zamknięty czwarty czakram, możesz mieć tendencję do używania rozwiązań siłowych. Kiedy czakram serca działa sprawnie, darzysz miłością siebie samego, swych bliźnich oraz wszystko co żyje. Myślisz wówczas pozytywnie, potrafisz zrezygnować z egoizmu dla wyższych celów. Otwarcie czwartego czakramu kształtuje zdolność uzdrawiania. Tworzy się wówczas specjalne połączenie między: energią boską (dawcą), uzdrawiaczem (pośrednikiem), a osobą potrzebującą uzdrowienia (biorcą).Czwarty czakram odgrywa jeszcze jedną istotną rolę, na tym poziomie znika ego. Uwalniając energię serca zaczynasz żyć miłością, ufnością i wiarą, schodzisz z racjonalnej ścieżki umysłu pozostając w zgodzie z samym sobą. Doświadczasz spokoju ciszy. Kiedy uwalniasz się od lęków czwartego ośrodka zaczynasz czuć Boga, potrafisz obdarowywać uczuciem i przyjmować je. Dopiero na tym poziomie seks, staje się miłością. Wcześniej był jedynie fizyczną przyjemnością.

Czakram gardła - związanym z eterem. Odpowiada za zdolność wyrażania i formułowania myśli, uczuć. Jeśli twój piąty czakram funkcjonuje prawidłowo, posiadasz łatwość w wyrażaniu myśli, emocji. Potrafisz nazwać słowami swoje wizje i marzenia, a także przyjmować wszelkie doświadczenia życiowe wyciągając z nich pozytywne wnioski. Otwarty czakram gardła daje umiejętność dobrej komunikacji z otoczeniem. Uwalnia od obarczania innych winą za własne niepowodzenia. Taka osoba potrafi sama kreować własne życie, realizując swoje potrzeby oraz marzenia. Blokady na tym poziomie przyczyniają się do małomówności, skrytości i niechęci wyrażania własnych opinii. Gdy czakram gardła jest zamknięty, trudno ci porozumiewać się z ludźmi, nie potrafisz bronić własnej pozycji, obawiasz się być indywidualnością. Kiedy wyzwalasz się z ograniczeń ośrodka gardła, przestajesz ranić. Jeśli dotrzesz do tego pierwszego z trzech wyższych czakramów, przez serce stajesz się twórczy. Zyskujesz niezwykły dar mowy, twe słowa stają się plastyczne, mają swój zapach, melodię, brzmią w twych ustach jak poetycki taniec. Wszystko co mówisz wyraża radość, zwiastuje Boga.

Czakram Trzeciego Oka - znajduje się pomiędzy brwiami. Odpowiada za intelekt, rozbudza wyobraźnię, intuicję oraz zdolności paranormalne. Kiedy twoje Trzecie Oko jest otwarte, myślisz kreatywnie, potrafisz przewidywać reakcje innych ludzi oraz wydarzenia. Twoja intuicja rozwija się coraz bardziej, rozszerzasz horyzonty myślowe, potrafisz też dostrzec, to co nie jest zauważalne dla innych. Zamknięcie tego czakramu powoduje trudności z twórczym myśleniem. Możesz wtedy postrzegać świat w kategoriach czysto racjonalnych, tłumiąc intuicję. Blokady na tym poziomie tworzą fałszywe wyobrażenia rzeczywistości. Pozbywając się lęków szóstego poziomu przestajesz być niewolnikiem, stajesz się panem samego siebie. Zyskujesz cudowną umiejętność materializacji swoich pragnień. Jeśli docierasz do tego poziomu oczyszczając wszystkie poprzednie ośrodki, twoje pragnienia nie mogą być już tylko niskimi pobudkami, gdyż twe ego roztopiło się w świetle czakramu serca. Na poziomie szóstego czakramu łączysz się z Umysłem Wszechświata. Potrafisz przekazywać wolę Boga. Bardzo nie wielu z nas wkracza na ten poziom.

Czakram korony - to siódmy ośrodek, położony na czubku głowy w okolicach ciemiączka. Jest siedzibą Shivy, to w nim zyskujesz kosmiczną świadomość. Czakram korony odpowiada za pełną integrację osobowości: sfery fizycznej, psychicznej i duchowej. Jeśli twoja czakra korony jest zamknięta, odcinasz się od duchowości, krytykujesz ludzi uduchowionych. Gdy twój siódmy czakram otwiera się, zaczynasz mieć potrzebę rozwoju się na planie duchowym. Czujesz związek z Bogiem, co napełnia cię spokojem i poczuciem bezpieczeństwa.
Gdy zwycięsko przetransformujesz lęki kolejnych poziomów i dotrzesz do czakramu korony osiągasz pełnię, sam stajesz się prawdziwym nauczycielem do którego w naturalny sposób lgną uczniowie. Otwierasz się na świadomość kosmiczną wchodzisz w Nirvanę. Ta ścieżka umożliwia ci dotarcie do najwyższego poziomu, powrót do źródła, zlanie się z najwyższa istotą.

W ciałach energetycznych oraz czakramach manifestują się nasze myśli wrażenia, wspomnienia. Tak jak rany pozostawiają blizny na ciele fizycznym, tak samo przebyte schorzenia czy negatywne emocje niszczą strukturę energetyczną. Pozostawiają w niej nisze i dziury, przez które do organizmu mogą wniknąć szkodliwe substancje, wirusy. Do dziur w aurze mogą podczepić się też obce byty energetyczne. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do powstawanie blokad energetycznych, a następnie zaburzeń i schorzeń na poziomie ciała fizycznego. Zniekształcają także nasz odbiór rzeczywistości, zmieniają emocje, prowadzą do nadmiernych stresów, nieuzasadnionego żalu, uagresywniają, wywołują depresje. Dlatego jednym z filarów, koniecznych dla doskonalenia się na każdej ścieżce duchowej jest dbałość o higienę struktury energetycznej. Można ją czyścić podobnie jak myje się ciało fizyczne. Im czystsza jest twoja energia, tym więcej światła może w nią wniknąć. Na planie fizycznym czyste czakramy i aura manifestują się w postaci dobrej kondycji psychofizycznej, urody, pozytywnego myślenia czy też umiejętności realizacji swoich marzeń. Im więcej masz w sobie światła tym lepszych i bardziej życzliwych ludzi do siebie przyciągasz. Posiadając czystą aurę i rozwinięte jak kwiaty czakramy, potrafisz też tworzyć dużo bardziej owocne i silne związki miłosne.

Wioletta Ewa Tuchowska

 

Umów się na konsultację
tel. 510 051 324,
mistycznabrama@gmail.com

Copyright © MistycznaBrama 2013 | design: kubarlov.pl