
Jednostajny cichy szept oraz intuicyjny śpiew płynący z głębi serca, niweluje problemy zapisane na poziomie ciała, umysłu oraz duszy. Tak działają Szeptuchy i Szeptuni uzdrowiciele, łączący prastare ludowe rytuały z modlitwą i śpiewem. Gdy byłam małym dzieckiem, moja babka toczyła nade mną jajko, by zdjąć ze mnie urok. Podziałało szybko, przestałam płakać, zła magia została ze mnie zdjęta. Jako kontynuatorka rodzinnego przekazu, najpierw weszłam na ścieżkę uzdrawiania siebie a potem zaczęłam wspierać ludzi. Przybywali do mnie zewsząd, po duchową strawę w czasie, gdy byli zagubieni, zasmuceni, samotni czy chorzy. Czasem sama szeroko otwierałam oczy, bo Anielskie Wibracje działały przeze mnie, intensywnie. Gdybym spojrzała na tychże ludzi racjonalnie, wielu z nich dała bym szans na poprawę życia i zdrowia. Jednakże energie, jakie działają przez Szeptunkę, są silniejsze od niej samej. Choć droga ta nie jest dla niej ani łatwą ani prostą ścieżką. Wymaga bowiem całkowitego zawierzenia Boskiej Esencji i umiłowania Ziemi z jakiej darów korzystamy ( m.in.święta woda, zioła, kadzidła, wosk, jaja). Jako dziedziczka wielopokoleniowej tradycji uzdrowicielskiej w swoim rodzie niosę swój dar służąc Mamie Ziemi, Boskiemu Światłu i ponieważ wierzę, że każdy człowiek zasługuje na zdrowie oraz szczęście.
W czym pomaga Szeptucha?
Najczęściej trafiają do mnie osoby, wobec których medycyna konwencjonalna jest bezsilna, ale też, te które wierzą, że ich problemy mają podłoże duchowe. Zajmuję się m.in:
- Zdejmowaniem uroków oraz magii "złego oka": negatywne energie i emocje innych ludzi (np. zazdrość) mogą wywołać chorobę, pecha lub ogólne złe samopoczucie.
- Pomoc w "przelęknieniu": najczęściej dotyczy dzieci i przejawia się ono nadmiernym płaczliwością, lękliwością i problemami ze snem. U dorosłych niepokojem, nerwowością i problemami ze snem, co zwykle jest wynikiem silnego stresu albo strachu.
- Niwelowanie "chorób z wiatru": ludowe określenie na dolegliwości o niewyjaśnionym, nagłym podłożu, takie jak nerwobóle, przewlekłe migreny, stany lękowe czy bezsenność.
- Oczyszczenia energetyczne: to głęboka praktyka dotycząca pojedynczych osób, ale też całych rodzin, domów, dobytku, czy też oczyszczania firm. Ma ona na celu usunięcie nisko wibracyjnych energii, odprowadzenie duchów do miejsc spoczynku, usunięcie splątań i podpięć energetycznych, by przywrócić równowagę na poziomie duszy, umysłu oraz ciała. Na oczyszczenia często zgłaszają się osoby, jakie cierpią z powodu braku energii, depresji, pecha, schorzeń jakie trudno jest zdiagnozować i leczyć. Z oczyszczeń chętniej korzystają osoby, jakie w swojej pracy często spotykają się z trudnymi emocjami np. prawnicy, szefowie, psychiatrzy, nauczyciele, osoby zajmujące się handlem.
- Niwelowanie dolegliwości fizycznych: modlitwa, szept i rytuały a także użycie kamertonów (zobacz dział Kamertony https://mistycznabrama.net/oferta/kamertony) przywracają równowagę w wielu zaburzeniach zdrowotnych oraz problemach emocjonalnych czy duchowych. Wspieram zalecając określone zioła.
W swoich praktykach wykorzystuję dary natury i przedmioty codziennego użytku o symbolicznym znaczeniu: sól, naturalne kadzidła, popiół, zioła, wosk pszczeli oraz jajka.
Rytuał Oczyszczania Jajkiem (Jajowanie)
Jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych rytuałów stosowanych przez Szeptunki, jest rytuał oczyszczania za pomocą surowego jajka. W kulturze ludowej, jajko – reprezentuje nowe życie, czystość i odrodzenie. Słowianie wierzą, że jajo, że ma zdolność "pochłaniania" negatywnej energii, chorób i uroków.
Rytuał jajowania zwykłe przebiega w określonych etapach:
- Przygotowanie: Szeptucha używa zawsze świeżego, wiejskiego jajka (najlepiej od kury, która żyje z kogutem). Osoba poddająca się rytuałowi najczęściej siedzi spokojnie, z zamkniętymi oczami.
- Toczenie (Zdejmowanie uroku): Uzdrowicielka bierze jajko do przewodniej dłoni i zaczyna powoli toczyć je po ciele osoby potrzebującej. Zazwyczaj zaczyna się od czubka głowy (wierzymy, że tam kumuluje się najwięcej złych myśli i lęków), schodząc wzdłuż kręgosłupa i ramion. Całemu procesowi towarzyszy nieprzerwany szept modlitw i zaśpiewów (specjalnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie zamawiań). Jajko zbiera do środka ciała schorzenia i negatywne emocje oraz energię, działając niczym duchowy odkurzacz.
- Rozbicie i Diagnoza: Po zakończeniu toczenia rozbija się jajko i wlewa jego zawartość do szklanki ze święconą wodą. Kształt, jaki przybierze białko i żółtko, służy do diagnozy:
- Zmętnienia, pęcherzyki powietrza, ale też kropki krwi mogą symbolizować chorobę fizyczną, silny stres lub obecność złośliwego bytu.
- Grube białe nici ciągnące się ku górze oznaczają cudzą zawiść lub urok.
- Opadające na dno czyste żółtko oznacza, że organizm jest wolny od niskich wibracji i toksycznych wpływów. - Utylizacja: Jajko, które przejęło złą energię, jest uważane za "toksyczne". Nie wolno go wyrzucać do domowego śmietnika ani spuszczać w toalecie. Najczęściej wylewa się zawartość szklanki w miejsce, gdzie nikt nie chodzi (np. pod płot, na rozstaje dróg lub w ogień), wymawiając przy tym określone słowa by odesłać niskie energie i byty tam skąd przyszły a tym samym definitywnie przywrócić stan równowagi.
Podsumowanie
Współczesna nauka i medycyna, nie wierzą w rytuały oraz magię, ale dla wielu osób sama wizyta u pełnej empatii Szeptuchy, jest okazją do bycia wysłuchanym, wyciszenia się, zaś rady pozwalają dokonać korzystnych zmian, przynosząc ulgę w cierpieniu i pomagając rozpocząć nowy, lepszy etap życia. Wioletta Ewa Tuchowska – Wella 17.04.2020